Uverejnené

Eva Čarnoká

• E V A T K Á Č I K O V Á •

Predstavujeme vám rezidentku “vytvorené na Slovensku – suvenir Spiš 2020” ktorá bude vytvárať moderný umelecký suvenír, inšpirovaný Spišským regiónom. 

Eva Tkáčiková (E.T.) dnes už ako Eva Čarnoká je grafička a milovníčka kozmu, všetkých planét, hviezd ale aj kuchyne a kvalitného humoru. Na našej rezidencii je už po tretí raz!! Absolvovala štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, odbor voľná farebná grafika v ateliéri doc. Vojtecha Kolenčíka. Tvorí v oblasti grafiky a grafického experimentu, fotografe, objektu a inštalácie. Venuje sa voľnej výtvarnej tvorbe, a tiež pedagogickej činnosti. Miluje sci-fi, filozofiu Eckharta Tollerho a tiež sarkazmus. Jej tvorba je precízna ale aj hravá, odľahčená a hlavne plná pozitívnej energie. Zaujíma ju vesmír, arteterapia a rada realizuje rôzne animácie a workshopy. Zúčastnila sa mnohých výtvarných projektov, sympózií, samostatných a kolektívnych výstav na Slovensku a v zahraničí (Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Rumunsko, Francúzsko, Litva). Žije v Košiciach.

Je tak trošku “Cosmic Girl”, ktorá niekoľko rokov prepája vesmír s kuchynským svetom. Paroduje “ženský vesmír” v ktorom vytvára kozmické lode, objekty a inštalácie z nepotrebných obalov, misiek, hrncov, či lyžíc, zeleniny či ovocia. Okrem pohybovania sa v inšpiratívnej kuchyni plnej záhadných telies pozorne skúma ako funguje vesmír, zaoberá sa stránkami NASA a s obdivom počúva online diskusie kozmonautov. 

Foto: objekt bez názvu, 2009