Uverejnené

Tero Abaffy

• T E R O A B A F F Y • 

Predstavujeme vám rezidentku “vytvorené na Slovensku – suvenir Spiš 2020” ktorá bude vytvárať moderný umelecký suvenír, inšpirovaný Spišským regiónom.

Vo svojej voľnej tvorbe zobrazuje náboženské témy so sexuálnym podtextom, no nie vulgárne. Volá sa Tereza no tvorí pod umeleckým menom Tero Abaffy. 

Rada ilustruje, kreslí, maľuje, venuje sa voľnej grafike či textilu. Prostredníctvom smajlíka ponúka divákovi úvahu o realite. Čerpá z fenoménu virtuálnej reality, teda tej, ktorú ukazujeme svetu prostredníctvom sociálnych sietí a do protipólu staviam realitu každodenného života. Toho pravého a skutočného.

Vytvára „Pičurdy“, ženy, ktoré sú inšpirované pózami súčasnosti. Ale ako každá žena, majú za svojim „večným úsmevom“ aj im vlastnú, naturálnu hlbokú podstatu, ktorú len treba objaviť. Tereza ironizuje vidinu ikony ženskosti dnešnej doby. Tento koncept zhmotňuje kresbou ale aj digitálnou maľbou, či objektom. Ironizuje vidinu ikony ženskosti dnešnej doby. Tento koncept zhmotňuje kresbou ale aj digitálnou maľbou, či objektom.

• „Tu máme pičurdu v jej pôvodnom zobrazení-zahalenú, s dieťaťom v ruke. Jej farba a klasický “smajlík” ju približujú k problémom súčastnosti a apelujú na otázku prirodzenosti. Prelínajú sa tak dva časy, každý zápasiaci s pravosťou a tlakom dokonalosti v protiklade s bytostnou, obyčajnou, ľudskou prirodzenosťou“ •

Tero Abaffy, rezidentka 5.ročníka vytvorené na Slovensku – suvenir Spiš 2020!

Foto diela: Tero Abaffy, sadrový objekt, 2018

Foto profilu: Tero Abaffy