Uverejnené

Vytvor si obraz z Kompánkových talizmanov

Vytvorili sme pre vás opäť jedinečnú dielňu plnú umeleckých„ talizmanov“. Dotkneme sa tvorby majstra sochára a tvorcu slovenského maliarskeho raja, Vladimíra Kompánka. 


Vytvoríme si umelecký obraz orámovaný paspartou. Do obrazu budeme vkladať talizmany (drevené komponenty v tvare turóňa, kozáka, gazdu, koníka, bodky či krížika, sliepočky či mesiačika atakďalej). Tie si podľa vlastnej fantázie budeme ďalej dotvárať.

Vladimír Kompánek bol vynikajúci majster a umelec, ktorý často pracoval s tradičným ľudovým tvaroslovím, ktoré mú pripomínalo „chuť domova” Ako sám o svojej tvorbe povedal: „Základné určujúce pratvary sú talizmany našej krajiny a ľudí, preto sa usilujme ich pretlmočiť v čo najširšej výrazovej škále a hľadať ich trvalú platnosť“ (V. Kompánek).

Naučíme sa, čo je pasparta, naučíme sa orámovať obraz, naučíme sa opracovať drevo, miešať farby a čo je najdôležitejšie, naučíme sa pracovať s tvaroslovím majstra Kompánka. Zažijete dotyk s maliarským ale aj sochárskym umením v jednom.
Dielňa obsahuje všetky potreby (kvalitnú paspartu, kvalitný recyklovaný papier, drevené šablóny, Kompánkovské talizmany, štetce, akrylové farby, pásky, lepidlá, bavlnené motúzy atď.) 

Vy si len prineste dobrú náladu a niečo na prezlečenie, pretože budeme pracovať s farbami, lepidlom, vodou atď.  
Dielňa sa uskutoční pod vedením sochárky Niny A. Šoškovej. Tráva 1,5 hodiny a je určená pre deti od 5 rokov do 99 rokov 🙂
Domov si odnesiete krásny suvenír, ktorý si môžete zavesiť na stenu alebo darovať kúsok umenia milovanému či milovanej osobe. Súčasťou dielne obdržíte certifikát s podpisom autorky o absolvovaní dielne 🙂

Akékoľvek otázky, neváhajte sa pýtať a kontaktujte nás na info@vytvorenenaslovensku.sk