Uverejnené

„Vytvor si svojho 3D Kompanka“

Dizajnérka Jana Potiron a sochárka Nina A. Šošková pre vás pripravili jedninčnú dielňu z edície Orava plnú zážitkov, práce s kvalitným materiálom, voňavým drevom, práce s kovom, práce s farbami atď. Vytvoríte si naozajstnú sochu v tvare totemu! Zažijete s nami dotyk s umením, dotyk s tvorbou slávneho umelca a sochára, tvorcu slovenského maliarskeho raja, Vladimíra Kompánka. Vedeli ste, že majster Kompánek často pracoval s rustikálnou formou, ktorá sa výrazovo i materiálovo viac zhodovala s tradičným ľudovým tvaroslovím a pripomínala mu „chuť domova“. Ako sám raz povedal: „Základné určujúce pratvary sú talizmany našej krajiny a ľudí, preto sa usilujem pretlmočiť ich v čo najširšej výrazovej škále a hľadať ich trvalú platnosť“ (Kompánek). Na dielni sa stretnete s profesionálnym prístupom a komplet vybavením pre zhotovenie 3D sochy, originálneho suveníru. So všetkými potrebami (náradie, štetce, kovové stojany, farby atď.) Vy si len prineste dobrú náladu a niečo na prezlečenie, budeme pracovať s drevom, farbami a ručne brúsiť a opracovávať drevené komponenty. 

Dostanete od nás malý darček! Pretože dobré dielo vs. suvenír musí mať aj dobrý a kvalitný obalový či sprievodný dizajn, každý z vás k suveníru dostane: certifikát o absolvovaní tejto dielne a eko bavlnené vrecúško na vašu sochu

Ak máte cit pre umenie, chcete sa aj niečo dozvedieť, priučiť, dať zmysel kreatívnej práci a podporiť tvorbu v regiónoch, poďte s nami na to!

cena dielne na osobu je 73e,
čas trvania dielne je 150min.
kapacita á 10 ľudí / 1 lektor
dielňa je určená pre osoby od 15 do 99 rokov!